برای طراحی و ساخت ویلای کوهستانی به چه نکاتی باید توجه کرد

برای طراحی و ساخت ویلای کوهستانی به چه نکاتی باید توجه کرد، مسلما ساخت ویلا ها در مناطق مختلف نیازمند دانش و تخصص لازم بوده و اقلیم مورد نظر در نوع ساخت تاثیر به سزایی خواهد داشت. خوشبختانه کشور عزیزمان ایران، کشوری چهار فصل بوده و با دارا بودن اقلیم های مختلف، نیازمند طراحی ویلاها با انواع سبک های گوناگون می باشد.

ادامه مطلب: برای طراحی و ساخت ویلای کوهستانی به چه نکاتی باید توجه کرد

چه گیاهانی برای طراحی و زیباسازی آبنما مناسب هستند

چه گیاهانی برای طراحی و زیباسازی آبنما مناسب هستند، همانطور که می دانید انواع آبنما می توانند زیبایی وصف ناپذیری را برای محیط داخلی و خارجی ساختمان ها به وجود آورند. در کنار آبنما ها، گیاهان نیز می توانند گزینه ی بسیار خوبی برای تزئین و زیباسازی آبنما ها به شمار رفته و در عین حال نور شدید خورشید را نیز جذب کرده و در نتیجه از تبخیر آب آبنما جلوگیری نمایند. همچنین کاشت گیاهان در داخل برکه یا آبنما می تواند سبب بهبود کیفیت آب شده و از رشد جلبک ها درون آب جلوگیری نمایند و بدین طریق باعث زیبایی بخشیدن بیشتر به آن شوند.

ادامه مطلب: چه گیاهانی برای طراحی و زیباسازی آبنما مناسب هستند

در طراحی و محوطه سازی باغ میوه به چه نکاتی باید توجه کرد

در طراحی و محوطه سازی باغ میوه به چه نکاتی باید توجه کرد، همانطور که حتما شما هم می دانید، طراحی و محوطه سازی باغ میوه با طراحی و محوطه سازی باغ ویلا، باغ رستوران و … متفاوت بوده و در هرکدام از آن ها می بایست به پارامتر های مختلفی توجه نمود. بنابراین در این نوشتار تصمیم گرفتیم تا شما را با نکات و اصولی در این خصوص آشنا کرده و اطلاعات مفیدی را در رابطه با این نوع محوطه سازی اختیار شما عزیزان و همراهان همیشگی قرار دهیم.

ادامه مطلب: در طراحی و محوطه سازی باغ میوه به چه نکاتی باید توجه کرد

آشنایی با طراحی استخر چوبی و مزایای آن

آشنایی با طراحی استخر چوبی و مزایای آن، طراحی استخر چوبی یکی دیگر از انواع محوطه سازی های جذاب است که در سال های اخیر به دلیل خاص و زیبا بودن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بدون شک استفاده از مصالحی که مقاومت بالایی در برابر رطوبت، پوسیدگی و حرارت دارند، می توانند گزینه های مناسبی برای ساخت استخر باشند که چوب ها نیز یکی از این موارد هستند. در این مقاله  قصد داریم تا به موضوع طراحی استخر با چوب بپردازیم و مزایای این نوع از استخر ها را برای شما نام ببریم.

ادامه مطلب: آشنایی با طراحی استخر چوبی و مزایای آن

آشنایی با تاریخچه معماری شش ضلعی در جهان

آشنایی با تاریخچه معماری شش ضلعی در جهان، داروین در قرن هجدهم کشف کرد که زنبور های عسل با معماری شش ضلعی در حقیقت در میزان کندو و نیروی کاری صرفه جویی کرده و به این طریق اقتصادی عمل می کنند. بنابراین طراحی شش ضلعی یکی از انواع طراحی ویلا در سرتاسر جهان به شمار می رود که اقتصادی بوده و می تواند نسبت به سایر انواع طراحی ها مقرون به صرفه تر باشد.

ادامه مطلب: آشنایی با تاریخچه معماری شش ضلعی در جهان